Czytaj stronę główną POZENA

2 min read

Jak skutecznie nauczyć języka obcego w firmie?

Jak skutecznie nauczyć języka obcego w firmie?
5:13

Odpowiednio zorganizowane kursy językowe w firmie mogą przynieść wiele korzyści. W tym artykule omówimy, jak skutecznie skorzystać z profesjonalnego kursu językowego w firmie i jakie są najważniejsze czynniki wpływające na jego efektywność.

Poziom zaawansowania uczestników

Aby skorzystać w pełni z profesjonalnego kursu językowego w firmie, ważne jest, aby przed rozpoczęciem kompetentnie ocenić poziom zaawansowania uczestników. Przed rozpoczęciem kursu warto przeprowadzić test, który pomoże określić poziom językowy każdej osoby. Profesjonalne testy czy "audyty" językowe oceniają w czterech kategoriach i dają obiektywne, porównywalne wyniki.

Dzięki właściwemu przetestowaniu możliwe staje się dostosowanie programu kursu do potrzeb każdej grupy ów, aby każda osoba mogła rozwijać się w odpowiednim tempie i na odpowiednim poziomie trudności, czerpiąc maksymalne korzyści z kursu językowego w firmie i najlepiej wykorzystując budżet. 

Profesjonalny audyt językowy z każdym uczestnikiem przed rozpoczęciem szkolenia językowego pozwoli również na późniejsze wykazanie postępów w nauce. 

 

Dostosowanie programu kursu do potrzeb firmy

Kolejnym istotnym czynnikiem wpływającym na skuteczność kursu językowego w firmie jest dostosowanie programu do potrzeb instytucji. Przed rozpoczęciem kursu warto przeprowadzić dokładną analizę, aby określić, jakie umiejętności językowe są najbardziej pożądane dla pracowników na szczególnych stanowiskach.

Na podstawie tych informacji można opracować program kursu językowego, który będzie skupiał się na konkretnych tematach i sytuacjach związanych z działalnością firmy i zakresami obowiązków poszczególnych uczestników. Dzięki temu uczestnicy kursu będą mogli od razu wykorzystać zdobyte umiejętności w praktyce, co zwiększy efektywność nauki. Satysfakcja z odczuwanych postępów w nauce języka, które przekłada się na osiągnięcia zawodowe, wspiera również motywację do dalszej ambitnej nauki, pożytkując firmowy budżet w najlepszy sposób. 

 

Kwalifikacje i doświadczenie prowadzących kurs

Wybór odpowiednich lektorów języków obcych jest kluczowe dla osiągnięcia sukcesu szkolenia. Ważne jest, aby prowadzący mieli odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w nauczaniu języków obcych. Powinni posiadać nie tylko biegłą znajomość języka, ale także umiejętność przekazywania wiedzy w sposób interesujący i efektywny.

Specjalizując się w szkoleniach dla firm od ponad 20 lat, wiemy również jak istotne jest u lektora doświadczenie w pracy z klientem biznesowym, zrozumienie jego wymagań i przestrzeganie odpowiednich standardów zachowań. 

Dobrzy prowadzący potrafią dostosować metody nauczania do różnych stylów uczenia się uczestników oraz wykorzystywać różnorodne materiały dydaktyczne. To pozwala na bardziej angażujące lekcje i skuteczniejszą naukę języka.

 

Metody nauczania i materiały dydaktyczne

Wybór odpowiednich metod nauczania i materiałów dydaktycznych ma duże znaczenie dla skuteczności kursu językowego. Istnieje wiele różnych podejść i technik, które można wykorzystać w trakcie nauki języka. Warto wybrać te, które będą najbardziej efektywne dla danej grupy uczestników.

Dobrze opracowane materiały dydaktyczne również są kluczowe. Powinny być interesujące, zrozumiałe i dostosowane do poziomu zaawansowania uczestników. Ważne jest również, aby były aktualne i uwzględniały różnorodne sytuacje komunikacyjne, z którymi pracownicy mogą się spotkać w swojej pracy. Każdy kurs POZENA jest przygotowany konkretnie dla każdego uczestnika, bądź grupy uczestników zgodnie z wytycznymi klienta oraz wynikami audytów językowych. 

 

Monitoring postępów, ocena skuteczności i raportowanie

Aby udowodnić skuteczność kursu językowego w firmie, ważne jest prowadzenie regularnego monitoringu postępów uczestników. Można to zrobić poprzez regularne testy, zadania domowe, rozmowy kontrolne lub inne formy oceny.

Dzięki monitorowaniu można śledzić postępy uczestników, identyfikować obszary wymagające dodatkowej pracy i dostosowywać program kursu w razie potrzeby. Również ważne jest, aby regularnie oceniać skuteczność samego kursu i dokonywać ewentualnych korekt, aby zapewnić jak najwyższą jakość nauki.

Klienci instytucjonalni mają prawo do obiektywnej oceny zwrotu z inwestycji, jaką są kursy językowe dla pracowników. Budżet przeznaczony na szkolenia językowe powinien mieć odzwierciedlenie w wykazanych nowych umiejętnościach pracowników. Służą temu regularne audyty językowe. Raportujemy również inne parametry pożądane przez klienta, w tym statystyki frekwencji każdego uczestnika. 

Szkoła Językowa Centrum Językowego POZENA specjalizuje się w obsłudze klientów korporacyjnych. Serdecznie zachęcamy Działy Kadr do bezpłatnych konsultacji. 

6 min read

Anotacja danych: poraktyczne wskazówki

Odkryj sekrety skutecznej adnotacji danych językowych z ekspertami POZENA, dzielącymi się swoimi wskazówkami i najlepszymi praktykami. Robimy to od...

Przeczytaj...

1 min read

6 powodów dlaczego warto przetłumaczyć stronę internetową firmy

Zastanawiasz się nad profesjonalnym tłumaczeniem firmowej strony internetowej? Oto sześć przekonujących powodów by to zrobić i zwiększyć szanse na...

Przeczytaj...

4 min read

5 ważnych czynników wyboru kursu językowego dla firmy

Dowiedz się, jakie czynniki warto wziąć pod uwagę podczas wyboru kursu językowego dla Twojej firmy. Przygotowaliśmy dla Ciebie pięć ważnych...

Przeczytaj...